Skip to main content
search

İlgi: TOBB’nin 02.03.2021 tarihli ve 34221550-774.99- 2083 sayılı yazısı

İlgi kayıtlı yazıda, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ve TOBB arasında 8 Haziran 2020 tarihinde Yetenek Kapısı İş Birliği Protokolü imzalanmış olup bu kapsamda, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından “Staj Seferberliği” programı başlatılmıştır.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından oluşturulan stajyer havuzu aracılığıyla firmalar; adayların kişisel bilgilerini görmeden akademik, sosyal ve sportif başarılarından oluşan yetkinlik puanlarını baz alarak, liyakat esaslı ve şeffaf bir yöntemle staj teklifi sunabilmektedirler.

Stajyer adayları, 22 Şubat – 22 Mart 2021 tarihleri arasında kariyerkapisi.cbiko.gov.tr linki üzerinden staj başvurularını yapabileceklerdir. Stajyer havuzu aracılığıyla adaylara ulaşmak isteyen firmaların, kariyerkapisi.cbiko.gov.tr linkinde yer alan “Stajyer Havuzu” bağlantısından stajyer kontenjanlarını güncellemesi önem arz etmektedir.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından TOBB iletilen Staj Seferberliği konulu bilgi notu ekte dikkatinize sunulmuştur. Bu kapsamda Staj Seferberliği Programına destek olunarak “Stajyer Havuzu” platformunun üyelerinize duyurulması ve stajyer kontenjanlarınızın güncellenmesi önem arz etmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

İlgili Dosyalar
Tüm Duyurular