1. Meslek Komitesi (Tarım ve Orman Ürünleri)

Hasan İŞCEN

Meslek Komitesi Başkanı

Halil BİLGİÇ

Meslek Komitesi Başkan Vekili

Abdullah KAVLAK

Meslek Komite Üyesi

Ahmet ÇAKMAK

Meslek Komite Üyesi

Ayşe GÜNEY

Meslek Komite Üyesi

2. Meslek Komitesi (Gıda İmalatı)

Ahmet KARA

Meslek Komitesi Başkanı

Hayrullah KAYA

Meslek Komitesi Başkan Vekili

A. Ali ERENOĞLU

Meslek Komite Üyesi

Mehmet Ali KAYA

Meslek Komite Üyesi

Saim MUTLU

Meslek Komite Üyesi

3. Meslek Komitesi (İmalat Sanayi)

Cüneyt KALKAN

Meslek Komitesi Başkanı

Fatih BECERİKLİ

Meslek Komitesi Başkan Vekili

Sedat AYDIN

Meslek Komite Üyesi

Semih AŞKIN

Meslek Komite Üyesi

Abdullah IŞIK

Meslek Komite Üyesi

Hakan CANYOL

Meslek Komite Üyesi

İsmail BAKIR

Meslek Komite Üyesi

4. Meslek Komitesi (İnşaat - Madencilik - Taş Ocağı ve Mermer)

Osman ALEMDAR

Meslek Komitesi Başkanı

Halit BULAMA

Meslek Komitesi Başkan Vekili

Hacı ÖRNEK

Meslek Komite Üyesi

Ferhat KURT

Meslek Komite Üyesi

Hacı USLU

Meslek Komite Üyesi

Yadigar COŞKUN

Meslek Komite Üyesi

Alpaslan EKER

Meslek Komite Üyesi

5. Meslek Komitesi (Zeytin ve Diğer Gıda Ürünlerinin Toptan Ticareti)

Metin ÜNGÖR

Meslek Komitesi Başkanı

Yusuf ÇALIŞKAN

Meslek Komitesi Başkan Vekili

Hakan AY

Meslek Komite Üyesi

Ahmet Tezcan PEKER

Meslek Komite Üyesi

Hasan YILDIRIM

Meslek Komite Üyesi

Haluk GÜVENİŞ

Meslek Komite Üyesi

Tolga PEHLİVAN

Meslek Komite Üyesi

6. Meslek Komitesi (Tekstil Ürünleri, Makine ve Diğer Gıda Dışı Ürünlerin Toptan ve Perakende Ticareti)

Abdulnasır AKDOĞAN

Meslek Komitesi Başkanı

Gürcan KENAR

Meslek Komitesi Başkan Vekili

Şefik YILMAZ

Meslek Komite Üyesi

Ahmet COŞKUN

Meslek Komite Üyesi

Erkan ÇAKIR

Meslek Komite Üyesi

7. Meslek Komitesi (Kara Yolu İle Yurt İçi ve Yurt Dışı Yük ve Yolcu Taşımacılığı)

Doğukan PAŞALIOĞLU

Meslek Komitesi Başkanı

Ayhan GÜNDOĞDU

Meslek Komitesi Başkan Vekili

M. Kamil SOLAKSUBAŞI

Meslek Komite Üyesi

Alaattin AKCAN

Meslek Komite Üyesi

Gökhan GÜZEL

Meslek Komite Üyesi

8. Meslek Komitesi (Lojistik, Depolama , Gümrükleme ve Liman Hizmetleri)

Orhan SAKALLIOĞLU

Meslek Komitesi Başkanı

M. Harun GENÇOĞLU

Meslek Komitesi Başkan Vekili

Mehmet ANAR

Meslek Komite Üyesi

Anıl BEKÇE

Meslek Komite Üyesi

Alper BULUK

Meslek Komite Üyesi

9. Meslek Komitesi (Otel , Motel, Pansiyon, Restaurant, Lokanta, Kafeterya, Pastaneler)

Nurettin HOCAOĞLU

Meslek Komitesi Başkanı

Rıfat BULUT

Meslek Komitesi Başkan Vekili

Paşa AĞDEMİR

Meslek Komite Üyesi

Tekin RAMA

Meslek Komite Üyesi

Özcan DANIŞ

Meslek Komite Üyesi

10. Meslek Komitesi (Banka, Sigorta, Emeklilik Fonları ve Diğer Finansal Hizmetler)

İbrahim AŞAN

Meslek Komitesi Başkanı

Ahmet ERTEN

Meslek Komitesi Başkan Vekili

Mehmet AKIN

Meslek Komite Üyesi

Fatih BULUK

Meslek Komite Üyesi

Murat DEMİR

Meslek Komite Üyesi

11. Meslek Komitesi (Eğitim, Sağlık, Mimarlık, Mühendislik, Projelendirme Faaliyetleri, Diğer Hizmet Sektörleri)

Mahmut BAŞ

Meslek Komitesi Başkanı

Necmi HASBUDAK

Meslek Komitesi Başkan Vekili

Hasan HAMALOĞLU

Meslek Komite Üyesi

Yalçın BALKANCI

Meslek Komite Üyesi

Serkan ATAKAN

Meslek Komite Üyesi

Meslek Komitelerinin Görevleri

Meslekleri ile ilgili incelemeler yapmak, yararlı ve gerekli gördükleri tedbirleri görüşülmek üzere yönetim kuruluna teklif edilmesi,

Meslek komitesiyle ilgili olarak meclis gündeminde yer alan konularda başkan, başkan yardımcısı veya uygun görülen üyelerin, oy kullanmamak üzere meclis toplantısına katılmasına karar verilmesi,

Mesleklerine ait işler hakkında, meclis veya yönetim kurulu tarafından bilgi istenmesi halinde, bu konuda araştırma yapmak ve istemin cevaplandırılması, Mesleklerine ait mevzuat ve yönetmelikte yapılan değişikliklerin ve uygulamalarda yaşanan sıkıntıların değerlendirilmesi,

İlgili mevzuatla verilen diğer görevlerin yerine getirilmesi.