Skip to main content
search

Tarih : 25 Şubat 2021

Eğitimi Veren Kurum : GTSO – TOBB ETU SEM
Toplantı Bağlantısı : https://tobbetu-edu-tr.zoom.us/j/88413034016
Toplantı Kodu : Meeting ID: 884 1303 4016
Parola: 237133

AMAÇ

Ünlü gelecek bilimci Alvin Toffler 1991 yılında yayınlanan Ekonominin çöküşü, Eko-spazm adlı kitabında yer alan  “Geleceğin bunalımları, bir bunalımdan daha çok, yepyeni, tuhaf, tanımlanamayan ve baş edilmesi çok daha zor bir şey olacaktır“ öngörüsüyle adeta içinde yaşadığımız kaotik pandemi dönemini tanımlamaktadır.

Bu kaotik dönemi, girdilerdeki küçük küçük farkların çıktılarda yerini hızla, akıl almayacak büyüklükteki farklara bırakması olarak açıklanan Kaos teorisi incelenmeden anlamak mümkün değildir.  Kelebek Etkisi olarak bilinen ve bugün Pekin’de kanatlarını çırpan bir kelebeğin havada oluşturduğu dalgaların gelecek ay New York’ta fırtına sistemlerine dönüşmesi kavramı olarak ifade edilen kavram da covit salgınına iyi bir örnektir.

Çin’in Vuhan şehrinde 1 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan bir virüs çok kısa bir sürede tüm ülkelere yayılarak küresel bir salgına dönüştü ve  3 Kasım 2020 tarihi itibarıyla dünyada 47.717.550 onaylanmış vakaya ve  1.217.512 hastanın ölümüne neden oldu.

COVID-19 pandemisi veya koronavirüs pandemisi olarak adlandırılan bu virüs gerek özel gerekse iş yaşamını derinden etkiliyor. Bilgi ve hızın virüsle birleştiği bu çağda kurum çalışanlarının işlerini en hızlı ve en doğru şekilde ama sağlıklı bir şekilde yapabilmelerinin sağlanması gerekmektedir. Eğitimin amacı, yaşam kalitesinin, bireysel bağlamda doyumlu yaşam sürmenin ve örgütsel performansın ön koşullarından olan başarılı insan ilişkileri ve etkili iletişim konusunun pandemi döneminde nasıl sağlanabileceği konusunda farkındalık yaratmaktır.

İletişim sürecinde nelerin değişmesi gerektiği, nelerin dönüşmesi gerektiği, nelerin terk edilmesi gerektiği konuları akademik, teorik ve pratik açıdan ele alınacak ve eğlenceli bir üslupla paylaşılacaktır.

İÇERİK :

Pandemi Döneminde İnsan İlişkileri ve İş Yaşamı

İletişim Süreci ve Algı

İletişim türleri ve Özellikleri

Pandemi Döneminde Etkili İletişimin Önündeki Engeller

Pandemi Döneminde Sözlü, Sözsüz İletişim ve Beden Dili Uygulamaları

Pandemi Döneminde Pandemik Liderlik Ekibi

Pandemi Döneminde İlk İzlenim Etkisi ve Kişisel İmaj Yönetimi

Pandemi Döneminde Organizasyonlarda Karşılaşılabilecek Problemler ve Kriz İletişimi

Tüm Etkinlikler