Skip to main content
search

Kadın girişimciler, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimiler Kurulu Üyeleri ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltı organizasyonun da bir araya geldiler. Organizasyonu Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız Ece Gündoğdu yürüttü.

Organizasyonda, Bursa KGK Başkanı Sevgi Saygın, Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa Ağdemir, Meclis Başkanımız Hasan Yıldırım, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Bursa TSO Genel Sekreteri Okay Civelek, Oda Genel Sekreterimiz Emre Gemicioğlu yer aldılar.

Organizasyonda konuşan Oda Başkanımız Ağdemir;

“Değerli kadın girişimcilerimiz, hepiniz hoş geldiniz. Sizleri Odamızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Gelişmiş toplumları incelediğimizde girişimci sayılarının yüksek olduğunu ve bu sayıyı arttırmak için politikalar üretildiğini görmekteyiz. Ülkemizde eskiden toplam girişimcilik içindeki kadınların payı yüzde 5 iken, şu anda 9,6 oranını geçmiş durumda. Kadın yönetici oranı %16’yı aşmış durumda. Ben daha fazla kadın girişimcinin süreçlerin içinde olmasını temenni ediyorum. İşsizlikle mücadelede kadın girişimcilerimiz çok önemli bir rolü üstleniyorlar. Bu güne kadar bir yanımız hep eksik kalmıştı. Sizlerin desteği ile artık eksik parça yerine oturdu. Daha güçlü bir Türkiye , daha güçlü bir ekonomi için sizlerle her zaman birlikte çalışmaktan onur duyarız. Sizlerden gelecek görüş ve önerilere her zaman açık olduğumuzu da ayrıca belirtmek isterim.” dedi.

Etkinlik sonrası Başkan Ağdemir,  Bursa KGK Başkanı Sevgi Saygın’a Gemlik temalı ipek tablo hediye etti.