Skip to main content
search
GTSO kuruluşunun 125.yılında ilçemize ölümsüz bir hatıra bırakıyor. Çizimleri tamamlanan ve bir süre önce de imalat aşamasına gelen Atatürk Anıtı ve Çevre düzenlemesi işinin kısa sürede bitirilmesi planlanıyor.
Başkan Paşa Ağdemir, “1897 yılında kurulan ve 125.yılını kutlayan GTSO’nun ilçemizde daha önce ülkemizin ilk çelik konstrüksiyon okul binasını yaptığını, bunun yanı sıra her dönem kamu kurumları başta olmak üzere üyelerine ve ihtiyaç sahiplerine desteklerinin olduğunu” ifade ederek, “oda yönetimi ve meclis üyelerimiz tarafından alınan karar ile Atatürk Anıtının yenilenmesi için adım attık. Bu konuda çeşitli projeler hazırlandı. İlçemize ve ülkemizin kurucusuna yakışır bir proje kabul gördü ve imalatına geçildi. Mevcut alanda bir düzenleme yapılacak ve kısa sürede tamamlanarak törenlere de hazırlanmış olacak” dedi.
Ağdemir, “imalatı başlayacak olan anıtın ilçemizin önde gelen kamu kurum ve kuruluşları ile yapılan istişare toplantıları sonrasında karar verildiğini” sözlerine ekledi.