Skip to main content
search

İlçemizde faaliyet gösteren Gemlik Gübre fabrikası içerisinde fabrika inşaatı devam eden üre fabrikasının tanıtımı için Gemlik Gübre Fabrikası Güvenlik ve İdari işler Müdürü Emir Murtezaoğlu, Entegre Yönetim Sistemleri Direktörü Gökay Özkan , Seç G. Müdürü Ceyda Şener Karadağ ve Kurumsal İletişim Uzmanı Ecem Şener Odamızı ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa Ağdemir, Yönetim Kurulu Sayman üyemiz Şefik Yılmaz, Meclis üyemiz Ergin Erenoğlu, Genel Sekreter Emre Gemicioğlu ve Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Pınar Akın’ın yer aldığı toplantıda, Gemlik Gübre Sanayi Sorumluları ,fabrika sahasında çevreci üretim yapacak olan üre gübresi üretim tesisi için geniş bilgilendirmelerde bulundular.

Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa Ağdemir ‘ Yeni kurulacak üre fabrikası ilçemiz için önemli bir yatırımdır. Stratejik öneme sahip bu tesis Ülkemiz içinde son derece önemli bir üretim koludur. Yapılan yatırım ile  hem istihdama hem de Gemlik’in kalkınmasına katkı sağlayacaktır’ dedi.

Üre Gübresi üretim tesisi 2023 yılı ortalarında hizmete gireceğini, kurulacak fabrika ile amonyak üretiminden doğan karbondioksit gazının yeniden üretime kazandırılarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı planladıklarını belirttiler.

Gemlik Gübre Sanayi Sorumluları, fabrikanın tamamlanması sonrasında 150 kişiyi işe alacaklarını, bu çalışacak olan personelin İlçemizden alınacağını belirttiler.