Skip to main content
search

Bp Petrolleri Anonim Şirketi bünyesinde madeni yağ üretimi yapan CASTROL madeni yağları Türkiye, Ukrayna, Orta Asya tedarik zinciri müdürü Kutsi Dönmez, Gemlik Tesis Müdürü Ömer Bulduru ve İdari İşler Müdürü Özkan Acar Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa Ağdemir’i ziyaret etti.

Ülkemizin en önemli dış yatırımcılarından ve ihracatçılarından olan Bp Petrolleri Gemlik Tesisleri madeni yağ üretiminde geçtiğimiz yılı büyük bir başarı kaydederek son 5 yılın en yüksek üretim hacmi ile kapattı.

Tesis Müdürü Ömer Bulduru; 2021 yılı içerisinde yatırımlarına devam edeceklerini belirterek toplamda 6,5 milyon dolar civarında yatırım planladıklarını belirtti. Gemlik’in lokasyon avantajının çok önemli olduğunu ve bu avantajlarını korumak ve gelişerek devam etmek istediklerini belirtti.

Bp Petrolleri Anonim Şirketi Türkiye, Ukrayna, Orta Asya tedarik zinciri müdürü Kutsi Dönmez; enerji piyasasında yaşanan rekabetten bahsederek Gemlik tesisimize yapacağımız yatırımlarla daha fazla ihracat hedefliyoruz dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ağdemir ;, “Bp Petrolleri A.Ş 1962 yılından beri odamız üyesidir. Gemlik için önemli bir değerdir. Ülke ekonomisine ve Gemlik ekonomisine sayısız katkıları olmuştur . Gemlik şubesinde motor yağları, gres yağı, antifiriz, marin yağları gibi ürünleri üretmekte olup gerek iç piyasa gerekse dış piyasaya arz etmektedir. Kendilerine istihdama ve  ekonomiye katkılarından dolayı  bir kez daha teşekkür ederim’ dedi.