Skip to main content
search

Odamızın olağan meclis toplantısı gerekli bütün korona virüs tedbileri alındıktan sonra fiziki ortamda gerçekleşti. Toplantının açılışı Oda Meclis Başkanımız Hasan Yıldırım tarafındna yapıldı. Meclis toplantımızı Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakuş Ziyaret etti. Kurumumuzla iyi ilişkilerinden ve kurumsal yapımızdan bahseden Sayın Karakuş yaptığı hizmetler hakkında meclisimize bilgi verdi.

Ardından söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa Ağdemir

“Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş 2015 yılından itibaren görevini yürütmektedir.

Karakaş, 5 yıllık görev süresi içinde, vatandaşların, mükelleflerin vergi borcu ödeme süreçlerini  devrim niteliğindeki yaptığı yapılanmalarla değiştirmiş, vatandaşların vergi daireleri önünde oluşturduğu kuyrukları sona erdirmiştir.

Bursa’da fiziki açıdan yaptığı çalışmalar,  Bursalıların daha modern ortamlarda kalifiye hizmet almasını sağlamıştır. Buna örnek olarak, Bursa’da önemli bir  uygulama olan tahsilat merkezleri konseptini faaliyete geçirmiştir. Vatandaşlar, yeni tahsilat merkezleriyle birlikte hem süre anlamında hem hizmet konforu anlamında ödeme imkanına kavuşturulmuştur.

Mükellef memnuniyetini ön planda tutmuş, hizmet standartlarını sürekli geliştirme çabası içinde olmuş Nuri Karakaş beye tüm bu hizmetleri için teşekkürü bir borç biliriz.” dedi.

Konuşmasının ardından Sayın Nuri Karakaş’a Gemlik temalı tablo hediye edildi.