Skip to main content
search
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 03.03.2021 tarih ve 3668 sayılı “İşyerlerinin Çalışma Saatleri” konulu Genelgesi yayımlanmıştır.

Koronavirüs salgınıyla mücadele virüsün yayılım hızını düşürmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında Bakanlığımız Genelgeleri ile bazı işyerlerinin açılış ve kapanış saatlerine sınırlamalar getirilmişti. Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde belirlenen kriterler doğrultusunda 02.03.2021 tarih ve 3514 sayılı Bakanlığımız genelgesi ile düşük, orta ve yüksek risk grubunda bulunan illerde, lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb. gibi yeme içme yerleri ile kıraathane ve çay bahçesi gibi iş yerleri için 07.00­ – 19.00 saatleri arasında %50 kapasite ile müşterilerine işyerinde hizmet sunacak şekilde çalışabilme imkânı getirilmiştir.

İlgili Genelgeye göre; daha önce açılış-­kapanış saatleri belirlenmiş olan işyerlerinin de (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış­-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00 – ­20.00 saatleri arası olarak belirlenmiştir.

İlgili üyelerimize önemle duyurulur.

Tüm Duyurular