Skip to main content
search

Oda Başkanımız Ağdemir’den Çanakkale Destanı Açıklaması
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Paşa Ağdemir yazılı bir açıklamada bulundu.
Ağdemir açıklamasında, “Çanakkale, bir destanın adı, bir ruhun varoluş resmidir. Bu ruh; İslam’ın ulviyeti ile yoğrulmuş ve Türk’lüğün cesareti ile şekillenmiştir bir ruhtur. Bu ruh aynı zamanda 106 yıl önce Çanakkele Mahşerinde, açlık ve sefalet içinde geçen 259 gün, gögüs gögüse çarpışıp, 253 bin şehit vererek düşmana geçit vermeyen, tarihe yeni bir destanla adını yazdıran Türk Askeri, Mehmetçik olmuştur. Dini, Vatanı, Milleti ve Bayrağı için; Hiçbir karşılık beklemeden, makam, mevki, şan, şöhret duygusuna kapılmadan, sadece inandığı değerlerin yaşamasını arzulayarak şehadet şerbetini içen kahramanlar, ruhlarınız şad, makamlarınız cennet olsun.

“Bu vesile ile Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere canlarını göz kırpmadan vatanı için feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.@tobbiletisim #çanakkale