Üyelerimizle Kahvaltı Organizasyonumuz Devam Ediyor

Üyelerimizle Kahvaltı Organizasyonumuz Devam Ediyor

15 Nisan 2015

Geleneksel Hale Getirdiğimiz Üye Kahvaltı Organizasyonumuzun İkincisini Tamamladık. 4-10 Ve 11'inci Gruplarımızı Kapsayan Organizasyonda Söz Alan Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Kemal AKIT 

" Değerli üyelerimiz;ikincisini düzenlediğimiz kahvaltı organizasyonumuza hoş geldiniz. Bu organizasyonu yapmadaki temel amacımız, siz değerli üyelerimizle bir araya gelmek, sizlerin sorunlarını dinlemek varsa bu sorunlar için çözümler üretmektir. Tanışmak ve bir arada olmaktır. 

Gemlik ticaret ve sanayi odası kanunlarla kurulmuş, tüzel kişiliğe sahip kamu kurumudur. Devletimizin bize verdiği görevleri yapmakla mükellefiz. Bu görevleri icra ederken, mümkün oldukça bürokrasiden uzak durmaya çalışıyoruz. 

Gemlik malumunuz olduğu üzere 10 milyar dolar ihracatı ile Türkiye’nin parlayan yıldızı konumuna gelmiştir. İhracatta İstanbul , İzmir’den sonra 3. Sırada yerini almıştır. Yeni yatırımlarla her geçen gün bu büyüme artmakta ve kabına sığmaz bir hale gelmektedir. Yeni işletmeler açılmakta, yeni dış yatırımcılar köşe bucak yer aramaktadırlar. Serbest bölgemiz ’de aynı şekilde büyümektedir. Yüzde yüze yakın bir doluluk oranı ile işlem hacmi her geçen gün büyümektedir.

Durum böyle olunca elbette ki bir çok sorun ve problemde gün yüzüne çıkmaktadır. Çarpık kentleşme, göç, işsizlik, trafik ve park sorunu , güvenlik ve asayiş problemleri, çevre kirliliği, alt yapı ve diğer yapısal sorunlar gün yüzüne çıkmaktadır. Biz oda olarak bu sorunları her daim gözlemlemekte ve tahlil etmekteyiz. Siz değerli üyelerimizin, halkımızın yaşadığı sorunları her platformda dile getirmekteyiz. Bu kapsamda , geçenlerde TOBB ‘nin ev sahipliğinde , 8 incisi düzenlenen Türkiye sanayi Şûrası’na katıldık. Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu ile beraber bir çok bakanın da katıldığı bu şurada tespit ettiğimiz bu sıkıntıları doğrudan ilgili kişi ve kurumlara ilettik.
Gemlik ticaret ve sanayi odası ülkemizin 5 yıldızlı odaları arasındadır ve 5 yıldızlı hizmet üretmektedir. Bu hizmetleri ile ülkemizdeki diğer odalara da örnek olmaktadır. TOBB ‘de katıldığım bir konferansta ülkemizdeki odaların iyi uygulamaları dev ekranlardan tanıtılmaktaydı, her sayfada Gemlik ticaret odasının logosunu ve bir örnek faaliyetini görmek , göğüslerimi kabarttı. Avrupa birliği projelerinden, teknolojik alt yapısına, hizmet binasına , UMEM projelerinden , eğitim programlarına ve saha araştırmalarına kadar bir çok konuda iyi uygulamalarımız diğer kurumlara örnek oldu. 

Bu aşamaya gelinceye kadar, başta meclisimiz , oda yönetimimiz ve çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Ülkemizin ve bölgemizin misyonuna yakışır bir şekilde yolumuza hız kesmeden devam edeceğimizden şüpheniz olmasın."dedi

Tüm Haberler