Üye Ziyaretlerimiz Başladı

Üye Ziyaretlerimiz Başladı

3 Ekim 2018

Üyelerimizin sorunlarını kaynağında tespit etmek ve bunlara çözüm üretmek, onların görüş, öneri dilek ve şikâyetlerini almak için Oda Yönetim Kurulumuzun üye ziyaretleri başladı. 

Ziyaretlere, Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa AĞDEMİR, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Semih AŞKIN, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Şefik YILMAZ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Fatih BULUK, , Alaattin AKCAN, Hasan HAMALOĞLU, Meclis Başkanımız Hasan YILDIRIM, Genel Sekreter Yardımcısı Emre GEMİCİOĞLU ve Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Pınar AKIN eşik etti.

“TÜİK raporlarına göre ağustos ayı itibari ile Bursa’da 33.000 bin konut satışı yapılmıştır. Yine TÜİK raporlarına baktığımızda 2018 ağustos ayında %12,5 oranında azalma ile beraber ülkemizde 105.154 konut satıldı. Şu an Türkiye’de 2 milyonun üzerinde konut stoku bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de AB ülkelerindekinin 2 katı oranında fazla müteahhit bulunmaktadır.” Dedi ve sektör hakkında bilgiler verdi. Ardından Müteahhitler Derneği Başkanı Ahmet Ergen sektörün yaşadığı sorunları gündeme getirdi. Yaptığı konuşmasında “Sektör ayırmaksızın zor bir dönemden geçtiklerini belirterek hep beraber yol haritası hazırlayarak sorunlara çözüm bulunabileceğini belirtti. Sektör olarak zaten bir senedir krize girdiklerini ve krize hazırlıksız yakalandık" dedi

Ziyaretin ikinci ayağında odamız üyesi Rifat Minare Konserve Fabrikası ziyaret edildi. Ziyarette gündemi değerlendiren Oda yönetim Kurulu Başkanımız Ağdemir; Rifat Minare Konserve Fabrikası 1972 yılında odamıza kaydını yaptırmış 46 yıllık geçmişi ile odamızın en eski üyeleri arasında yer almaktadır. Adem bey bilgisi becerisi ile Gemlik için, ülkemiz için büyük bir değer büyük bir kazançtır.Dünyanın ilk soyulmuş enginar konservesinin buradan çıktığını biliyoruz.Ürün çeşitliliği, kalitesi ile bir birinden kaliteli ürünleri ülke pazarına sunmaktadır.Kendilerine ekonomimize sundukları katkılarından dolayı gönülden teşekkür ederim. “ dedi.

Tüm Haberler