Oda Heyetimizden Ak Parti Bursa Milletvekilimiz İsmail AYDIN’a Ziyaret

Oda Heyetimizden Ak Parti Bursa Milletvekilimiz İsmail AYDIN’a Ziyaret

11 Mayıs 2018

Oda heyetimiz Gemlik’in sorunlarını gündeme taşımak ve yeni projeleri kanaat önderlerine iletmek üzere Ankara’ya gitti.

Heyette, Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa AĞDEMİR, Meclis Başkanımız Hasan YILDIRIM, Yönetim Kurulu Başkan Vekillerimiz Semih AŞKIN, Abdullah KAVLAK , Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Şefik YILMAZ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fatih BULUK, Alaattin AKCAN, Hasan HAMALOĞLU ve Genel Sekreterimiz Agah ARDA yer aldı.

Ziyaretin ilk ayağında CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale KARABIYIK makamında ziyaret eden oda heyetimiz, bu seferde Bursa Ak Parti Milletvekilimiz İsmail AYDIN’ı makamında ziyaret etti.

Gemlik Üniversitesi İçin Hükümet Olarak Girişimde Bulunduk

Bursa Ak Parti Milletvekilimiz İsmail AYDIN’ı oda heyetimiz makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa AĞDEMİR; Gemlik Asım Kocabıyık Yerleşkesi hakkında milletvekilimize ön bilgilendirme yaptı. Gemlik Yerleşkesinin, Gemlik Üniversitesi olması için her türlü alt yapının hazır olduğu vurgulanarak destek talebinde bulunuldu. Gemlik Üniversitesi’nin kurulması ile birlikte Ülkemizin en güzide yerinde en güzide üniversitelerden biri olacağına vurgu yaptı

Konu ile ilgili açıklama yapan Sayın; AYDIN ” Bizlerde Gemlik Üniversitesini hükümet olarak destekliyoruz. Hükümet olarak bunun için bir dizi girişimde bulunduk” dedi.

Gemlik’e Organize Sanayi Bölgesi Kurulmalıdır

Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa AĞDEMİR'in gündeme getirdiği bir başka konu ise Organize Sanayi Bölgesi Oldu. Gemlik’in ekonomik dinamiklerini gündeme getiren AĞDEMİR, Bursa Ak Parti Milletvekilimiz İsmail AYDIN’dan Gemlik’e bir OSB kurulması için destek istedi.

Gemlik in ekonomik dinamiklerine yer veren oda heyetimiz “ Gemlik 13 milyar dolar ihracat potansiyeli ile ülkemizin belli başlı bölgeleri arasında yer almaktadır. Mevcut Sanayi Tesisleri, Serbest Bölgesi, Limanları, Küçük Sanayisi ile Gemlik stratejik açıdan son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle Gemlik’e bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması büyük önem arz etmektedir. Ülke ekonomisine, daha fazla katkı sunmayı kendimize hedef koyduk. Bu noktada ilçemize bir OSB kazandırmak için desteğinizi istiyoruz.” diyerek taleplerini ilettiler.

Gemlik Dört Yol Kavşağından İlçeye Giriş Yeniden Açılsın

Gemlik ekonomisi ve esnafı için büyük önem arz eden dört yol kavşağından ilçeye girişin yeniden yapılmasının önemine vurgu yapan AĞDEMİR; Milletvekilimiz Sayın; AYDIN’dan destek istedi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Sayın; AYDIN “ Bu konuda en kısa süre içinde Kara Yolları Bölge Müdürü ile görüşüp size bilgi vereceğim ve bu konunun takipçisi olacağım “ dedi.

 

 

Tüm Haberler