Oda Heyetimizden CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale KARABIYIK’a Ziyaret

Oda Heyetimizden CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale KARABIYIK’a Ziyaret

11 Mayıs 2018

Oda Yönetim Kurulumuz bir dizi ziyareti gerçekleştirmek üzere Ankara’ya gitti. Ziyarette Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa AĞDEMİR , Meclis Başkanımız Hasan YILDIRIM, Yönetim Kurulu Başkan Vekillerimiz Semih AŞKIN, Abdullah KAVLAK , Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Şefik YILMAZ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fatih BULUK, Alaattin AKCAN, Hasan HAMALOĞLU ve Genel Sekreterimiz Agah ARDA katıldı.

Ziyaretin ilk ayağında Chp Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale KARABIYIK makamında ziyaret edildi. Ziyaret süresince Gemlik için bir dizi projenin hayata geçirilmesi için lobi çalışmaları yürütüldü. Bunların başında Gemlik Üniversitesi yer aldı.

Gemlik Üniversitesi İçin Her Şey Hazır

Ziyaret sırasında Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa AĞDEMİR; CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale KARABIYIK’a Gemlik Asım Kocabıyık Yerleşkesi hakkında ön bilgilendirme yaptı. Gemlik Yerleşkesinin, Gemlik Üniversitesi olması için her türlü alt yapının hazır olduğu vurgulanarak destek talebinde bulunuldu. Gemlik Üniversitesi’nin kurulması ile birlikte Ülkemizin en güzide yerinde en güzide üniversitelerden biri olacağına vurgu yapıldı.

Gemlik’li Milletvekillerini Mecliste Görmek İstiyoruz

AĞDEMİR; ayrıca iki seçim bölgesine ayrılan Bursa’nın 2. Bölgesinde yer alan Mudanya, Gemlik Orhangazi, İznik ilçeleri arasında Gemlik’ten milletvekili adayını üst sırada görmek istediğimizi kendilerine ileterek bu konuda da ayrıca destek istediler.

Gemlik’e Organize Sanayi Bölgesi Kurulmalıdır

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa AĞDEMİR'in gündeme getirdiği bir başka konu ise Organize Sanayi Bölgesi Oldu. Gemlik’in ekonomik dinamiklerini gündeme getirenAĞDEMİR; CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale KARABIYIK’tan  Gemlik’e bir OSB kurulması için destek istedi.

Gemlik in ekonomik dinamiklerine yer veren AĞDEMİR “ Gemlik 13 milyar dolar ihracat potansiyeli ile ülkemizin belli başlı bölgeleri arasında yer almaktadır. Mevcut Sanayi Tesisleri, Serbest Bölgesi, Limanları, Küçük Sanayisi ile Gemlik stratejik açıdan son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle Gemlik’e bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması büyük önem arz etmektedir. Ülke ekonomisine, daha fazla katkı sunmayı kendimize hedef koyduk. Bu noktada ilçemize bir OSB kazandırmak için desteğinizi istiyoruz.” diyerek taleplerini ilettiler.

 

 

 

Tüm Haberler