Meclis Başkanımız Paşa AĞDEMİR Yeni Torba Yasayı Değerlendirdi

Meclis Başkanımız Paşa AĞDEMİR Yeni Torba Yasayı Değerlendirdi

14 Mart 2018

Oda Meclis Başkanımız Paşa AĞDEMİR, "son çıkarılan torba yasa ile halkımızın ve işadamlarımızın taşınma mı, dönüşüm mü noktasındaki kaygılarının tamamen ortana kalktığını" söyledi.

 

Ağdemir yaptığı yazılı açıklamada;

 

"Orman Su ve İşleri Bakanlığı’nın gönderdiği yasa tasarısı kapsamında kabul edilen torba yasa Gemlik'in önünü açacak, kısa süreli yaşanan olumsuz havanın ortadan kalkması ile ekonomi yeniden canlanacaktır. Gemlik halkı bu konuda büyük bir birliktelik sağlayarak bazı yanlış yönlendirmelere izin vermediği gibi Bursa ve Ankara ekseninde de gerekli siyasi girişimlerde bulunarak  ve bir önceki KHK'daki nakledilmesi ibaresinin değiştirilmesini sağlamıştır"  dedi.

 

AĞDEMİR "Bu yasa ile birlikte Gemlik'in uzunca süre imar alanı sıkıntısının da ortadan kalktığını ifade ederek, başlayacak olan dönüşümle birlikte hem ticarette ciddi bir hareketlilik sağlanacak, hem de orman vasfını kaybetmiş alanlarda yapılacak olan yeni yapılaşma ile ilçemiz uzun süre imar alanı sıkıntısı yaşamayacak. Halkımız modern bir yapılaşmaya ve konuta kavuşurken, iş adamlarımız ve bunun yanında sanayicimiz de yaşanan hareketlilikten ekonomik olarak fayda sağlayacaktır"diye ifade etti.


Meclis Başkanımız Paşa AĞDEMİR  "Bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yerine getiren Gemlik ve Bursa'daki siyasi büyüklerimizin yanı sıra  adeta ilçemize özel yasa çıkartılmasını sağlayan başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza, Başbakan Yardımcımız Hakan ÇAVUŞOĞLU'na, Bakanlarımıza ve tüm Milletvekillerimize Gemlik iş dünyası adına teşekkür ediyoruz" dedi 

Tüm Haberler