KOSGEB'de e-Hizmet Dönemi Başladı

28 Şubat 2018

KOSGEB tarafından KOBİ’lerin daha hızlı daha kolay ve daha az belgeyle KOSGEB desteklerine başvuru yapabilmesi için hizmetlere elektronik ortamdan ulaşılacaktır.Elektronik ortamda sunulan hizmetlere 22.02.2018 tarihinden itibaren e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden giriş yapılmaktadır.

KOSGEB hizmetlerine aşağıdaki şekilde başvurulacaktır;

1-Gerçek şahıslar ve gerçek şahıs işletmeleri, e-devlet şifresi ile tüm KOSGEB e-hizmetlerine başvurulabilecektir.
2-Tüzel Kişi işletmelerinin (LTD, A.Ş. vb. işletmeler), KOSGEB e-hizmetlerine başvurularını Merkezi Sicil Kayıt Sisteminde (MERSİS) kayıtlı işletme temsilcileri ile yapabilecektir. MERSİS sisteminde kayıtlı temsilci bilgisi işletmeyi münferiden temsile yetkili kişi ise bu kişi, tüm KOSGEB e-hizmetlerine başvurulabilecektir.

Diğer durumlarda,  e-devlet üzerinden giriş yapan kişi KOSGEB tarafındaki işlemleri yürütmek üzere ilgili işletme/kuruluş için noterden aldığı vekalet belgesini tarayarak sisteme yüklemesi gerekmektedir. Bu vekalet içerisinde vekalet veren ve alan kişi/kuruluşların kimlik bilgileri yanında cep telefonu ve elektronik posta adresleri de yer almalıdır. KOSGEB tarafından elektronik ortamda bu vekalet kontrol edildikten sonra vekalet verilen kişi tüm KOSGEB e-hizmetlerine vekalet aldığı işletme adına başvuru yapabilecektir.

www.kosgeb.gov.tr adresinde yer alan KOBİ/Girişimci Giriş butonuna tıklayarak başvurabilirsiniz. 

Üyelerimize önemle duyurulur.

Tüm Duyurular