İPA Kırsal Kalkınma BileşeniProje Başvuru İlanı

23 Ekim 2015

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi mali yardım aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni Kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin olarak, Onbeşinci başvuru ilanı yayınlanmıştır. Söz konusu ilan,program kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmelere yönelik proje başvuruları ile ilgilidir.
 

Proje Çağrısı ,rehber, programa başvuru için doldurulması gereken dökümanlar, finansal destek miktarları ve TKDK İl Koordinatörlükleri iletişim bilgileri Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) internet sayfasında (www.tkdk.gov.tr) yer almaktadır.

Program; Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Ankara, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, iresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Konya, Kütahya ,Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Malatya, Nevşehir, Ordu, Samsun, Şanlıurfa, Sivas, Tokat, Trabzon , Van, Uşak ve Yozgat illerinde uygulanacaktır.

Projelerin finansal desteklenme oranları %50-65 arasında olup, başvuru sahiplerinin eş finansmanı gerekmektedir. Bu çerçevede başvuru sahiplerinin TKDK ile protokol imzalamış bankalar/tarım kredi kooperatifinden kredi alabilmeleri ve Kredi Garanti Fonu teminatından yararlanabilmeleri mümkün olup TKDK tarafından anlaşma yapılan bankalar ve kurumlar ile ilgili bilgiye TKDK web sayfası ve TKDK İl koordinatörlüklerinden ulaşılabilmektedir.

Başvurular,19.10.2015 tarihi saat9.00’dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan ve iletişim bilgileri TKDK internet sayfasında yer alan TKDK İl koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacak olup, başvuruların son teslim tarihi 30.10.2015 saat 23:00’dir.


Tüm Duyurular