GTSO'dan Başsavcı'ya Ziyaret

GTSO'dan Başsavcı'ya Ziyaret

14 Eylül 2017

Oda yönetim kurulumuz göreve yeni başlayan Başsavcı Sayın; Ali ÜLGER'i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarete Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Kemal AKIT , Meclis Başkanımız Paşa AĞDEMİR , Yönetim Kurulu Başkan Vekillerimiz Mehmet YILDIRIM, Nurettin HOCAOĞLU, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Ergin ERENOĞLU , Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet ANAR ve Genel Sekreterimiz Agah ARDA iştirak ettiler.

Ankara, Konya, Mardin ve Bandırma'da ki görevinin ardından Gemlik'e atandığını belirten Başsavcı Ülger, ilçenin genel olarak ekonomik ve sosyal yapısının iyi olduğunu kendilerinin de adalet noktasında gerekeni yapacaklarını belirterek, Bizler adliye olarak adaleti tesis ettiğimiz sürece daha güçlüyüz" dedi.  Başsavcı Ülger, "Fiziki olarak da adliye konusunda projemiz hazırlandı. Eylül ayı sonunda yer teslimi ile birlikte ihalesi yapılacak ve temeli atılacak” dedi. Başsavcı Ülger; özellikle uyuşturucu madde satışı ve kullanımı ile alakalı olarak da son dönemde ciddi çalışmalar yapıldı. Okul yakını ve kamusal alanlardaki denetimlerin daha da sıklaştırılacağını, okulların açılması ile birlikte bunun daha gözle görülebilir oranda artacağını ifade ederek, "vatandaşlarımızdan da bu konudaki tek talebimiz gördükleri en ufak bir şüpheli durumu ücretsiz olarak hizmet vermekte olan 155 veya 156 hatlarına bildirmeleri" dedi.

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Kemal Akıt' da; "Oda olarak yönetici arkadaşlarımızla birlikte kurum ve kuruluşlarımızın yanındayız. Tüccarın temsilcileri olarak yaptığımız görev itibariyle vicdanımız rahat. İşveren her zaman huzur ister. Bu huzur ortamının en önemli ayağı da adliyelerdir" dedi.

GTSO yöneticileri de kamu kurumlarının  ihtiyaçları noktasında ellerinden geleni yaptıklarını söyleyerek, özellikle kordon boyu olarak bilinen sahildeki yürüme bandının hem daha güçlü ışıklandırılmasını hem de buralarda güvenlik güçlerinin daha aktif olarak caydırıcı görev yapmasını istediler. 

Tüm Haberler