Gemlik’in Sorunları Ankara’da Dile Getirildi

Gemlik’in Sorunları Ankara’da Dile Getirildi

9 Kasım 2018

Yapmış olduğumuz üye ziyaretlerinden gelen talepler, saha çalışmalarımız ve anketlerimizden gelen dilek ve şikayetler tarafımızdan analiz edilmiştir. Bu sorunların ilgili mercilere iletilmesi, çözüm üretilmesi amacı ile Oda Yönetim Kurulumuz ve Meclisimiz Ankara’ya gitti. Heyette; 

Yönetim Kurulu Başkanımız; Paşa Ağdemir, Başkan Vekillerimiz; Abdullah Kavlak, Semih Aşkın, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Alaattin Akcan , Şefik Yılmaz, , Hasan Hamaloğlu, Meclis Başkanımız Hasan Yıldırım , Meclis Üyelerimiz ; A.Ergin Erenoğlu , Mehmet Ali Kaya, Sedat Aydın, Hacı Örnek , Ferhat Kurt , Hacı Uslu, Ahmet Tezcan  Peker , Haluk Güveniş, Mahmut Solaksubaşı , Mehmet Anar, Anıl Bekçe, Nurettin Hocaoğlu, Mehmet Akın ve Genel Sekreter Yardımcımız Emre Gemicioğlu yer aldı.

Anıtkabir Ziyareti

Oda heyetimiz ilk etapta Bursa Milletvekilimiz Sayın Işık eşliğinde 10 Kasım Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'i ziyaret ettiler. Atatürk’ün huzuruna çıkan oda heyetimiz Cumhuriyetimizin Kurucusu ulu Önder’i  özlem ve saygı ile andı.

Bursa Milletvekilimiz Sn. Zafer Işık’ı Makamında Ziyaret Ettik

Yönetim Kurulu Başkanımız Paşa Ağdemir, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz  Ankara’da Bursa Milletvekilimiz Sayın; Zafer Işık’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette söz alan Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Ağdemir “ Öncelikle daha önceden Oda Meclisimizde görev almış, Gemlik’in ve üyelerimizin sorunlarını bilen değerli yol arkadaşımız Zafer Işık’ı Bursa Milletvekili olarak burada görmek bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir. Ben inanıyorum ki Bölgemizin ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümü noktasında Işık, büyük bir şanstır. Bu şansı değerlendirmek bizlerin elinde. Bizler kanaat önderleri olarak sorunları ve çözüm önerilerini tespit edecek, kendilerine ileteceğiz ki ilerleyebilelim. Bu noktada hepimize çok görevler düşüyor. Ekonomik olarak daha güçlü, daha modern bir Gemlik için herkes elini taşın altına koymalıdır. Bizler bu noktada öncü olacağız.” Dedi.

Ağdemir’in konuşmasının ardından Işık; “ Öncelikle daha önceden Meclis Başkan Vekili Olarak Görev yaptığım,  Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclisinde görev icra eden kıymetli arkadaşlarımı burada ağırlamaktan büyük memnuniyet ve mutluluk duydum” dedi.

Daha sonra Gündem konularına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Işık “Bölgemizle alakalı olarak; Kentsel Dönüşüm, Limanların Daha Rantabl Çalışması, Hızlı Tren, Lojistik Hat, Depolama Alanları, Kara Taşımacılığı ve Turizm gibi konuların gündemde olması ve bu alanlarda iyileştirmeler ve projelerle desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, bunun için her daim çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

 

Tüm Haberler