Gemlik Başsavcısı Ömer Mete'den GTSO'ya Veda Ziyareti

Gemlik Başsavcısı Ömer Mete'den GTSO'ya Veda Ziyareti

31 Temmuz 2017

Gemlik Başsavcılığı görevinden son yayınlanan kararname ile Muş Başsavcılığı görevine atanan Ömer Mete veda ziyaretlerine GTSO ile devam etti. GTSO'ya gelişinde Başkan Kemal Akıt tarafından karşılanan başsavcı Mete'nin ziyaretinde Meclis başkanı Paşa Ağdemir, Yönetim kurulu başkan vekilleri Mehmet Yıldırım ve Nurettin Hocaoğlu ile yönetim kurulu üyesi Ergin Erenoğlu'da yer aldı.

Ziyarette konuşan Başsavcı Mete, “Gemlik benim için önemli bir ilçe. İlk başsavcı olarak görev yaptığım yer. Bu nedenle her zaman aklımda olacak. Güzel anılarımız oldu. Tüm siyasi parti ve Sivil toplum kuruluşlarından destek ve yardım gördük. Gidiş sürecimizde, Adliyemiz ve Gemlik adına talihsiz bir olay yaşandı. Özgür arkadaşımız herkesin değer verdiği, Gemlik adına önemli bir kişiydi. Beyefendi bir isimdi. Allah yerinde dinlendirsin. Polis arkadaşımız da gayretli ve iyi niyetli bir isimdi. Gemlik için acı bir olay oldu. 12 yıllık meslek hayatımda, Gemlik önemli bir yere sahip olacak" dedi.

GTSO Başkanı Kemal Akıt , "Gemlik'te ’Başsavcımız bizim için değerliydi. Gemlik adına kayıp, kendisi adına önemli bir kazançtır. İlçemize katkı sağlamış değerli bir isimdir. Biz inanıyoruz ki gittiği yerde de görevini en iyi şekilde yerine getirecektir. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. dedi"

Ziyaretin anısına Başsavcı Mete'ye oda yönetim kurulu tarafından plaket sunumu gerçekleştirildi. 
 

Tüm Haberler